dobry hydraulik

Cieknie kran? Pękła rura? Awaria? Zadzwoń!

  Instal-Marco Zdzisław Przydanek -
ul. Łąkowa 19, 61-160 Wiórek k. Poznania

+48 605 04 55 22   +48 605 22 11 56

Czyszczenie kanalizacji Poznań

udrażnianie rur Poznań, pogotowie i usługi kanalizacyjne, czyszczenie kanalizacji

Wśród usług świadczonych przez firmę, wyróżniono także skuteczne udrożnienie kanalizacji, przeprowadzanie w obrębie miasta Poznań. W wyniku niezwłocznej interwencji, podczas której wykorzystuje się profesjonalne narzędzia, czyszczenie kanalizacji przebiega w sposób szybki i dokładny, zapobiegając powstawaniu kolejnych zatorów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wodno-kanalizacyjnej, możemy odpowiedzieć na każde zgłoszenie, niezależnie od stopnia jego skomplikowania.

Metody czyszczenia kanalizacji

W zależności od stopnia zanieczyszczenia oraz rodzaju materiałów, które przyczyniły się do powstania zatorów, wskazane jest wykorzystanie innych narzędzi, a co za tym idzie – zastosowanie odmiennych metod udrożnienia. Zajmując się czyszczeniem kanalizacji w Poznaniu, wykorzystujemy przede wszystkim metodę mechaniczną i ciśnieniową.

Metoda mechaniczna

Opierając się na tej metodzie, należy do kanalizacji, wprowadzić napędzaną elektrycznie spiralę, która jest wyposażona w specjalne frezy lub łańcuch. Idealnie sprawdzają się one do usuwania tłuszczu, mydlin czy drobnych papierów. Końcówka dopasowana jest zarówno do średnicy rur, jak i rodzaju zanieczyszczeń, które spowodowały powstanie zatoru. Metodę tę wykorzystuje się zazwyczaj do kanalizacji wewnętrznej, ponieważ spirala jest w stanie pokonać wszystkie kolanka. Ponieważ odcinki można łączyć, istnieje możliwość jednorazowego pokonania nawet 50 m!

Metoda ciśnieniowa

To metoda niezwykle skuteczna i szybka. Do kanalizacji wprowadza się wąż, który pod ciśnieniem ponad 150 bar, podaje wodę do wnętrza. Cały sęk leży w dobraniu odpowiedniej dyszy, którą montuje się na końcu węża. Samą wodę natomiast, przekazuje pompa wysokociśnieniowa, montowana w zbiorniku samochodowym. Dzięki temu możliwe jest trwałe wyczyszczenie rozmaitych osadów (fekalia, tłuszcz, piasek), ale też przygotowanie instalacji do inspekcji lub usunięcia awarii. Metoda ta przeznaczona jest do udrożniania kanalizacji zewnętrznych, np. odcinków pomiędzy studzienkami czy od studzienek, w stronę budynku.

Konsekwencje wynikające z zatorów kanalizacyjnych

W przypadku powstania zatoru, należy niezwłocznie skontaktować się z hydraulikiem który przeprowadzi udrożnienie kanalizacji. W przeciwnym razie, może dojść do całkowitego zablokowania odpływu, które będzie za sobą niosło szereg kosztownych prac. Zatem jeśli w Państwa domu – ale także biurze, ponieważ oferta skierowana jest również do firm lub instytucji publicznych – dojdzie do zapchania zlewu, brodzika, bądź kompaktu WC, wystarczy od razu zadbać o kompleksowe czyszczenie kanalizacji. Korzystając z usług doświadczonego hydraulika, z miasta Poznań, zyskacie Państwo zabezpieczenie przed przykrymi konsekwencjami, które mogą wyniknąć na skutek zaniedbanych zatorów kanalizacyjnych. Udrożnieniem kanalizacji zawsze zajmujemy się szybko i sprawnie.

Dodatkowe usługi

Zatrudniani fachowcy wykonują nie tylko dokładne czyszczenie czy udrożnienie kanalizacji, ale dodatkowo oferują:

  • odmrażanie rur, tj. topienie czopów lodowych, zalegających we wnętrzach rur kanalizacyjnych, które uniemożliwiają spokojny odpływ wody,
  • czyszczenie separatorów tłuszczy wraz z utylizacją,
  • dobijanie ciśnienia do prób rurociągów,
  • usługi z zakresu monitoringu instalacji + raport zapisany na płycie CD lub DVD.

© 2019 Hydraulik Poznańprojekt + realizacja: strefareklamy.com