dobry hydraulik

Cieknie kran? Pękła rura? Awaria? Zadzwoń!

  Instal-Marco Zdzisław Przydanek -
ul. Łąkowa 19, 61-160 Wiórek k. Poznania

+48 605 04 55 22   +48 605 22 11 56

Instalacja ciepłej i zimnej wody użytkowej

Podstawowe działanie, takie jak instalacja ciepłej i zimnej wody użytkowej w budynkach, stosowana jest ze względu na niską cenę, niezawodność, a także pełne bezpieczeństwo. Dokładając wszelkich starań do osiągnięcia pełnego komfortu sanitarnego, należy przeprowadzać prace w sposób ostrożny, na każdym etapie stosując się do wszelkich wymogów prawa. Zatem aby instalacja ciepłej została uznana za całkowicie bezpieczną (podobnie w przypadku instalacji zimnej wody) konieczne jest, aby spełniała normy i przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakimi muszą charakteryzować się budynki oraz ich usytuowanie.

Instalacja ciepłej wody w domu czy mieszkaniu

Ciepłą wodę projektuje się w taki sposób, by utrzymać niski poziom ilości energii cieplnej wykorzystywanej w celu jej przygotowania. Dodatkowo, niezwykle istotne jest, aby wszelkie urządzenia, które są dedykowane zarówno ciepłej, jak i zimnej wodzie, zostały zamontowanie w sposób odpowiadający wymaganiom efektywności energetycznych. Samą instalację ciepłej wody użytkowej natomiast, należy zabezpieczyć przed przekroczeniem norm ciśnienia i temperatury, dla niej dopuszczalnych. Niezwykle ważna jest przy tym jej odpowiednia izolacja.

Kiedy potrzebna instalacja c.w.u?

Jeśli podgrzewanie wody jest możliwe bez korzystania z przepływowych podgrzewaczy jednopunktowych zintegrowanych z bateriami – nie ma przeciwwskazań do wykonania instalacji c.w.u.

Najwięcej pracy poświęca się na stworzenie samego centralnego systemu przygotowania c.w.u. W tym celu rozprowadzane są rury łączące podgrzewacz z pozostałymi punktami poboru. Zazwyczaj są one równoległe do rur zimnej wody. W celu uniknięcia wymian ciepła pomiędzy nimi, należy poprowadzić rurę ciepłej wody, nad rurą zimnej – nigdy odwrotnie.

Rury układa się na dwa sposoby: trójnikowy lub rozdzielaczowy.

Jakie rury do instalacji c.w.u?

W tym celu zazwyczaj wykorzystywane są rury z tworzyw sztucznych, takich jak: polietylen, polipropylen, polibutylen, miedziane, a także bardzo trwałe, ale i droższe – ze stali nierdzewnej, austenitycznej. Współcześnie nie wykorzystuje się już raczej rur stalowych ocynkowanych, z uwagi na ich krótką żywotność.

Największą popularnością, ze względu na atrakcyjną cenę, cieszą się rury polipropylenowe, które łączy się poprzez zgrzewanie. Przy instalacjach tego typu, stosuje się te wyposażone we wkładkę aluminiową lub wykonaną z włókna szklanego.

Profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie w branży pozwala na zaoferowanie fachowej pomocy przy instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej. Podczas każdego zlecenia wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone, wysokojakościowe materiały, charakteryzujące się dużą odpornością na korozję oraz prądy błądzące, a dodatkowo obojętnością chemiczną i mikrobiologiczną.

Natomiast klienci, którzy są zainteresowani ciepłą i zimną wodą użytkową w budynkach typu jednorodzinnego, proponowana jest fachowa pomoc w trakcie wyboru kluczowych elementów instalacji, takich jak: podgrzewacze przepływowe, kotły gazowe, zasobniki, pompy ciepła, kolektory słoneczne, itp.

Każdy klient może ponadto liczyć na kompleksowe i dokładne wyjaśnienie przebiegu planowanych prac w ramach konkretnego zlecenia. Fachowcy na miejscu pracy przygotowują wstępny kosztorys usługi. Warto podkreślić, że na stronie internetowej naszej firmy można zapoznać się z orientacyjnym, elastycznym cennikiem oferowanych przez nas usług i prac, na jego podstawie za każdym razem ustalana jest cena indywidualna.

Hydraulik Poznańprojekt + realizacja: strefareklamy.com